Nisan 26, 2017 Tok Tutan Gıdalar Nelerdir kapak foto

Acıkmayı Geciktiren, Tok Tutan Gıdalar Nelerdir?

Günümüz modern yaşamında sıkça rastlanan şikâyetlerden biri fazla kilolardır ne yazık ki. Fazla kilolara sebep olan ilk etmen de fazla yemektir. Gün boyu sürekli olarak bir şeyler atıştıran, hiç boş kalmayan kişiler, sürekli bir şeyler yemenin getirdiği fazla kilo sorunundan şikâyetçidir. Fakat Tok Tutan Gıdalar tüketmek, fazla kilolara neden olan bu durumu ortadan kaldırabilmektedir. Vücutta oluşan ve bazı rahatsızlıklara sebep olan fazla kilolar, yemekten zevk alanlar için oldukça problem yaratmakta.

Tok Tutan Gıdalar Nelerdir

Yemek yemekten keyif duyan bireyler için fazla kilolardan kurtulmak biraz zor olabilir. Fakat yine gıdalar yardımı ile gün boyu tok kalmak ve bu sayede fazla kilolardan kurtulmak mümkün. Belli başlı bazı gıdalar yemek sonrası tüketildiğinde tokluk hissi yaratır ve günlük tokluk hissini en üst seviyeye çıkartır. Bu durum sayesinde kalori tüketimi de kontrol altına alınmış olur.

Tok Tutan Gıdalar Nelerdir?

Tok Tutan Gıdalar arasında mutfaklardan eksik olmayan, bütçeyi etkilemeyecek ve sağlık açısından pek çok faydası olan gıdalar yer almaktadır.

Yeşil Çay:

Yeşil çay, gün içerisinde her öğün sonrası 1 bardak kadar tüketildiğinde açlık hissinin bastırılmasına katkı sağlar. Ayrıca içeriğindeki antioksidanlar sayesinde metabolizmanın daha iyi ve hızlı çalışmasına yardımcı olur. Bu durum kalori yakmayı daha da hızlandırır.

Salata:

Salata

Salata yapımında kullanılan marul, salatalık, kereviz, lahana ve bazı yeşil yaprağa sahip bitkilerin sindirimleri zor ve yavaştır. Bu yüzden bu gıdaların tüketimi, vücutta tokluk hissi yaşatarak daha az yemek yemeye zemin hazırlamaktadır. Fazla kilolardan kurtulabilmek için yemeklerden önce büyük kâse salata tüketimi idealdir.

Elma:

Mineral, lif ve vitaminler yönünden oldukça varlıklı olan elma, Tok Tutan gıdalar arasındaki yerini korumaktadır ve düşük kalorili olmasıyla tanınır. Aynı zamanda kandaki glikoz seviyesinin düzenlenmesini sağlayarak enerji verir.

Açlığın Bastırılmasına Yönelik Diğer Bazı Önlemler

Açlığı Bastırmak

Başta kahvaltı olmak üzere bütün öğünlerde protein deposu gıdalar tüketilebilir. Organik yoğurt, yumurta, süzme peynir vb. protein kaynakları listede yer alabilir.

Cips, kraker, nişastalı gıda maddeleri vb. rafine karbonhidrat tüketiminden kaçınılmalıdır. Uyku düzeninin olması da gerekmektedir. Uyku alınmadığı takdirde enerji ihtiyacı hissedilir ve bu durum daha fazla yemek isteği uyandırır.

Mağaza ürünlerine gitmek ister misiniz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir