Haziran 9, 2017

Güzel Görünmek İçin Bu Meyveleri Tüketin

             Güzel Görünmek İçin Bu Meyveleri Tüketin

 

Güzel Görünmek İçin Bu Meyveleri Tüketin. Sizler İçin Bu Yazımızda Cildi Pürüssüz Hale Getiren Meyveler Hakkında Bilgiler Verdik. Yanlızca Okumakla Kalmayın, Uygulayında.

   Elma

Elma, şüphesiz ülkemizde en çok tüketilen meyvelerin başında gelir. Organik Elma yapısında bir çok vitamin bulundurmaktadır. Peki yapısındaki hangi vitaminler güzelliğimizi etkiliyor?
Yapısındaki A vitamini cildimizin pürüzsüz olmasını sağlarken, B1, B2 ve C vitaminleri cildi sıkılaştırıcı özelliğe sahip.

Ayrıca cildimizin korunması ve genç kalması için de E vitamini gerekiyor.Elmanın yapısında bulunan ”Pektin” isimli özel bir madde de hem sindirimi hızlandırmakta hem de yanaklarımıza kırmızı rengini vermektedir. Elma içerdiği yüksek miktardaki meyve asitlerinden dolayı doğal bir temizleyicidir.

Ananas

Eğer gerçekten güzel görünmek istiyorsanız bu meyve tam size göre Ananas. Ananasta bulunan bir çok vitamin ve mineral size daha güzel bir cilt sağlayacak.Yapısında kalsiyum (tırnak ve cilt için), A vitamini (gözler için), B vitamini (hücrelerin onarılması), demir (cilt güzelliği için). Ayrıca ananasın bir diğer özelliği de sindirimi hızlandırır ve zayıflamayı sağlar.

      Muz

Güzel Görünmek İçin Bu Meyveleri Tüketin     Muzun yapısında bulunan B6 vitamini büyüme ve gelişmeyi sağlar.Yapısında bulunan E vitamini derinin genç kalmasını ve derinin korunmasını sağlar. Organik Muz mineral bakımından da oldukça zengindir. Demir (kan yapıcı), magnezyum (kramp oluşumunu), kalsiyum ise depresyonu giderir.

Muz Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız.

      Çilek

Güzel Görünmek İçin Bu Meyveleri Tüketin

Çilek yaz meyveleri arasında albenili kırmızı rengiyle pazarlarda, manavlarda, marketlerde en çok satılan meyvelerdendir. Çilek sivilcelere, cilt yaralarına karşı savaşan bir asker durumundadır. Eğer sivilcelerle veya benzer cilt hastalıklarıyla savaşıyorsanız sakın yanınızdan ayırmayın. Ayrıca yapısında C vitamini de barındırıyor.

   Kiraz

Dallardan yeni yeni toplanmaya ve tüketmeye hazır duruma gelmiş kirazlar vücudunuz için ideal güzelleştirici durumunda. İçerdiği vitaminler sayesinde gözler onun üzerinde. Büyümeyi destekleyen B6 vitamini, cildin gerilmesini sağlayan C vitaminini vb. bir çok vitamin onun yapısında bulunuyor. Yumuşak dokular, sağlıklı saçlar için de demir mineraline sahip.

   Kivi

Güzel Görünmek İçin Bu Meyveleri Tüketin     Organik Kivi yukarıda belirttiğimiz meyvelerin karışımı gibi. 3 etkiyi yapısında barındırıyor.
1-Kanın dezenfeksiyonunda yani temizlenmesini sağlar.

2-Zayıflama ihtiyacı olanlar için yapısında mineraller bulundurur.

3-Cildimizin uzun ve genç kalmasını sağlayabilmek için yapısında bol miktarda C vitamini bulunur. Ayrıca bu C vitamini bağışıklık sistemimizi de güçlendirerek hastalıklardan korunmamızı sağlar.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir